کروبیان آسمان اخبار جایزه سریال برنامه

کروبیان: آسمان اخبار جایزه سریال برنامه سینمایی جدول پخش تلویزیون

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی استارت پرقدرت بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

روز گذشته تقویت تقاضا در سهام فولادی -معدنی به رشد ۴/ ۰ درصدی شاخص کل انجامید. تخفیف نگرانی های سیاسی اطراف برجام، اثر عوامل بنیادی در برآورد اوضاع آتی سهام را

استارت پرقدرت بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

استارت پرقدرت بورس تهران

عبارات مهم : بازار

روز گذشته تقویت تقاضا در سهام فولادی -معدنی به رشد ۴/ ۰ درصدی شاخص کل انجامید. تخفیف نگرانی های سیاسی اطراف برجام، اثر عوامل بنیادی در برآورد اوضاع آتی سهام را بیش از پیش مورد توجه قرار داده هست. زیاد کردن تدریجی قیمت ها، روند قیمت دلار در بازار غیر رسمی و ثبات قیمت ها در بازار های جهانی، زمینه شروع هفته ای پرقدرت در معاملات سهام را رقم زدند. در کنار رشد شاخص کل، ارزش معاملات خرد سهام نیز زیاد کردن محسوسی را تجربه کرد. امری که می تواند نوید شروع دوره ای تازه در بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران باشد.

پس از چرخش نقدینگی در صنایع متفاوت و ارزیابی محتاطانه سهامداران از اوضاع بنیادی صنایع متفاوت بورسی، بالاخره نوبت به عرض اندام سهام کالا محور (فولادی- معدنی) رسید. در این شرایط دیروز شاخص سهام تحت تاثیر افزایش قیمت سهام مزبور ۳۴۹ واحد رشد کرد و در آخر معاملات در سطح ۹۵ هزار و ۷۹۴ واحد قرار گرفت. در عین حال ارزش معاملات خرد سهام نیز به نحوه محسوسی رشد کرد. همچنین سهامداران حقیقی بازار طی معاملات این روز مالکیت سهام را به نفع خود عوض کردن دادند. این نشانه ها از منظر کارشناسان، استارت یک جهش پرقدرت در بازار سهام ارزیابی می شود. روند آتی ولی بستگی به جذب نقدینگی دارد. ورود نقدینگی نیز بسته به اوضاع عوامل اقتصادی- سیاسی اثر گذار در معاملات سهام هست. جایی که کم کردن نگرانی های سیاسی در مورد برجام، چشم انداز تورمی در اقتصاد و همچنین انتظار از نحوه صحیح برخورد سیاست گذار در قبال بازار ارز می تواند انگیزه سهامداران را به نحوه محسوسی زیاد کردن دهد.

استارت پرقدرت بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

بورس بازی در زمین سهام بنیادی

دو روز پیش از اعلام سریعتر از موعد مقرر ترامپ در مورد برجام، بورس بازان علی رغم انتظارات به بازار سهام اقبال نشان دادند. این اقبال بعد از اعلام خروج آمریکا از برجام تا کنون نیز ادامه یافته هست. در این بازه زمانی شعاع توجه بورس بازان مدام در حال عوض کردن بود. یک روز نقدینگی راه سهام انبوه سازی را پیش می گرفت. یک روز قندی ها مورد توجه واقع می شدند. خودرویی ها نیز در مقطعی محل ورود نقدینگی شدند. در مجموع بورس بازان شاهد چرخش نقدینگی در گروه های متفاوت بورسی بودند. رفته رفته ولی تحت تاثیر سیگنال های حمایتی توجه فعالان تالار شیشه ای به سوی سهام کالایی چرخید.

روز گذشته تقویت تقاضا در سهام فولادی -معدنی به رشد ۴/ ۰ درصدی شاخص کل انجامید. تخفیف نگرانی های سیاسی اطراف برجام، اثر عوامل بنیادی در برآورد اوضاع آتی سهام را

انتشار گزارش های ماهانه و هر سال با ارائه سیگنال مطلوب از اوضاع شرکت های کالایی باعث شد، داد وستد سهام مربوطه بار دیگر مورد توجه قرار گیرد. البته ورود سهامداران محتاطانه بود. گویی سهامداران در جست وجوی سهام مطمئن تر جهت ورود نقدینگی بودند. به عبارت دیگر چرخش تدریجی زمین بازی به سوی صنایع با اعتبار بنیادی نشان می دهد سهامداران در حال رصد و ارزیابی پتانسیل گروه های مزبور جهت گزینش مقصد نقدینگی خود بودند. بر همین اساس دیروز بعضی از نمادهای فولادی و معدنی مورد اقبال قرار گرفتند تا بورس بازان بار دیگر در انتظار یک صورت متفاوت از بازار سهام تحت تاثیر حمایت عوامل بنیادی و همگام با کم کردن تب و تاب در بازارهای موازی باشند.

بورس، مقصد جالب نقدینگی

در گزارش های پیشین «دنیای اقتصاد» با عنوان « تب و تاب نقدینگی در بورس تهران» گفته شد که بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران در حال حاضر توانایی جذب حجم قابل توجهی از نقدینگی سرگردان در اقتصاد کشور را دارد. در این گزارش تاکید شد، در شرایط کنونی سیگنال های موجود حاکی از این است که سهام می تواند بار دیگر به عنوان عالی ترین مقصد سرمایه گذاری در اقتصاد کشور معرفی شود. فضای حاکم بر بازار ارز و همچنین رشدهای قابل توجه سکه در ماه های گذشته تا حد زیادی از تب و تاب این بازارها کاسته است.

تورم انتظاری در اقتصاد، عدم پذیرش قیمت دستوری دلار در بازار غیر رسمی که به نظر می رسد سیگنال عدم پایداری سیاست دستوری مزبور هست، در کنار ثبات قیمت ها در بازارهای جهانی می تواند بار دیگر بورس را مقصد جالب نقدینگی در امسال قرار دهد. (البته اگر اتفاق غیرمترقبه ای در آینده سیاسی و اقتصادی کشور و همچنین دنیا رخ ندهد و ثبات قیمت های جهانی در سطوح کنونی ادامه دار باشد).

استارت پرقدرت بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

در این راستا به نظر می رسد معاملات روز گذشته بورس را بتوان استارتی از یک روند پرقدرت دانست. آینده این شروع ولی کاملا وابسته به میزان جذب نقدینگی هست. ورود پول نیز بستگی به عوامل کلان اثر گذار بر معاملات سهام دارد. در این میان کم کردن نگرانی های اطراف برجام موضوعی است که می تواند با زیاد کردن امیدواری سهامداران موجب افزایش قیمت سهام شود. تصویر العمل مثبت اروپا جهت حفظ برجام بااهمیت ترین عامل کم کردن این نگرانی ها است.

برگزاری نشست کمیسیون برجام بدون آمریکا تازه ترین تحولات در این باره هست. از طرفی کنگره آمریکا اختیار شروع جنگ مستقیم با کشور عزیزمان ایران را از ترامپ سلب کرده هست. این دو عامل می تواند نگرانی های بورس بازان را تا حد زیادی کمرنگ کند. باید توجه داشت بسیاری از بورس بازان در روزهای اخیر با در نظر گرفتن بدبینانه ترین سناریو در مورد برجام دادوستد سهام را انجام می دادند. از این رو کم کردن نگرانی ها در حوزه برجام فرضیه های بدبینانه را از بین می برد و از این رو در اطمینان بخشی به سهامداران نسبت به آینده بورس موثر عمل می کند (البته این به این معنا نیست که نگرانی ها به طور کلی از بین می رود. بلکه مقصود تنها تخفیف نگرانی های اطراف این عنوان است). در این میان متغیر های کلان اقتصادی از جمله تورم و قیمت دلار عوامل حمایت کننده پتانسیل بورس جهت افزایش هستند. در این شرایط بورس وقت دارد با کمک نقدینگی شاهد حرکت در مسیر صعودی باشد. در این میان مجامع هر سال شرکت ها در کنار گزارش های ماهانه عملکرد شرکت ها نیز می توانند موجب تقویت قیمت سهام شوند.

روز گذشته تقویت تقاضا در سهام فولادی -معدنی به رشد ۴/ ۰ درصدی شاخص کل انجامید. تخفیف نگرانی های سیاسی اطراف برجام، اثر عوامل بنیادی در برآورد اوضاع آتی سهام را

روز فولادی بورس تهران

دیروز نمادهای فلزی و معدنی در مجموع پیشتازان بازار بودند. نماد معاملاتی فولاد مبارکه در صدر نمادها با بیشترین تاثیر مثبت در محاسبه شاخص کل قرار گرفت. گل گهر نیز جایگاه دوم نمادها با بیشترین اثر فزاینده در رشد نماگر بازار را به خود تخصیص داده شده است داد. عملکرد در خشان سال گذشته «فولاد» و چشم انداز روشنی که در امسال جهت آن مطرح بوده هست، عامل تقویت تقاضای سهام مزبور بوده است.

استارت پرقدرت بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

در این میان، پیش تر سایت تحلیلی «دنیای بورس» با وجود فشار سیاست گذار بر قیمت فروش این شرکت، قیمت دستوری دلار ۴۲۰۰ تومانی و بحران کم آبی در مرکز کشور عزیزمان ایران بر جذابیت سهام مزبور تاکید کرده بود. به نظر می رسد چشم انداز رشد عمومی قیمت ها در اقتصاد و مورد پذیرش قرار نگرفتن دلار در بازار غیر رسمی و ارزندگی سهام موجب شد تا قیمت سهام این نماد حدود ۴ درصد رشد کند. به این ترتیب «فولاد» با فاصله قابل توجهی در صدر نمادهای اثر گذار بر شاخص کل قرار گرفت. در این میان عبور از سقف قیمتی ۳۰۰ تومانی، می تواند موجب عقب نشینی خریداران حقیقی و زیاد کردن فشار فروش از سوی حقوقی ها شود. این دو عامل به عنوان موانعی در برابر افزایش سهام قرار دارد. در این میان حالت بهینه جهت افزایش سهم قرار گرفتن در مسیر صعودی پیوسته است.

معاملات شرکت سنگ آهنی گل گهر نیز دیروز پرقدرت انجام شد. نماد «کگل» یازدهمین روز صعودی خود را تجربه کرد. انتشار گزارش صورت مالی سال ۹۶ به وسیله این شرکت در روزهای نهایی هفته گذشته که در آن «کگل» موفق به ساخت سود ۶۹ تومانی به ازای هر سهم شده است بود، موجب حمایت از قیمت سهام مربوطه شد. شرایط بازارجهانی و همچنین استقبال سهامداران از نماد «فولاد» دیگر عوامل اثر گذار بر افزایش قیمت سهام مزبور به شمار می رود. همگروه این نماد یعنی«کچاد» نیز دیروز معاملات مثبتی را تجربه کرد. علاوه بر نقاط قوت اوضاع عمومی نمادهای سنگ آهنی، گزارش عملکرد «کچاد» در اردیبهشت ماه نیز در افزایش قیمت سهام در جریان معاملات دیروز اثر گذار بوده هست. بررسی ها نشان می دهد میزان فروش شرکت مزبور در دو ماه ابتدایی سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته زیاد کردن ۱۲۴ درصدی را تجربه کرده هست. فروش قابل توجه این شرکت در اردیبهشت ماه نسبت به علت اضافه شدن فولاد به عنوان یکی از محصولات از نکات مورد توجه شرکت مزبور هست. این عوامل دیروز باعث شد، «کچاد» در مسیر صعودی قرار گیرد.

چهاردهمین روز متوالی افزایش بورس

در مجموع حرکت بورس در مسیر صعودی جهت چهاردهمین روز متوالی، نشان می دهد که فعالان تالار شیشه ای نسبت به روند قیمت ها امیدوارند. به نظر می رسد انتظارات تورمی با توجه به اثری که بر سودآوری شرکت ها دارند، امید سهامداران را نسبت به افزایش زنده نگه داشته هست. نتیجه های نظر سنجی سایت تحلیلی «دنیای بورس» از روند هفته جاری نیز کاملا موید این عنوان هست. غالب کارشناسان و سهامداران شرکت کننده در این نظر سنجی به رشد قیمت ها اعتقاد بودند. از سوی دیگر زیاد کردن ارزش معاملات خرد سهام همگام با رشد نماگر مهم بازار نیز نشانه ای از زیاد کردن امیدواری ها به روند آتی سهام هست. دیروز ارزش معاملات خرد سهام به حدود ۲۱۱ میلیارد تومان رسید که نسبت به میانگین این متغیر در اردیبهشت ماه زیاد کردن ۱۰۰ درصدی را تجربه کرده است.

فشار بر سهام پالایشی

در معاملات روز گذشته بورس تهران، معامله گران شاهد عقب نشینی فعالان تالار شیشه ای از سهام پالایشی بودند. افت ۸/۴ درصدی قیمت نفت در هفته گذشته بااهمیت ترین علت ریزش قیمت سهام پالایشی به شمار می رود. بر همین اساس دیروز نماد معاملاتی شرکت های پالایش نفت بندرعباس و نفت و گاز پارسیان در صدر نمادها با بیشترین تاثیر منفی در محاسبه شاخص کل قرار گرفتند. سهامداران حقوقی ولی از سهام این شرکت ها حمایت کردند. بررسی ها نشان می دهد دیروز بیشترین خالص خرید سهامداران عمده در سهام پالایشی شکل گرفت. به این ترتیب دیروز بیش از ۵/۵ میلیارد تومان نقدینگی در سهام «شبندر» و «شپنا» از سبد معامله گران حقیقی به پرتفوی حقوقی ها افزوده شد. در مجموع دیروز، خالص عوض کردن مالکیت سهام نیز به نفع سهامداران خرد ثبت شد. دیروز ۲۷ میلیارد تومان نقدینگی از سبد سهام معامله گران حقوقی به پرتفوی حقیقی ها افزوده شد. بیشترین خالص خرید حقیقی ها در نماد «فولاد» با عوض کردن مالکیت ۱۲ میلیارد تومانی شکل گرفت.

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | افزایش | روز گذشته | افزایش قیمت | اخبار اقتصادی و بازرگانی

استارت پرقدرت بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

استارت پرقدرت بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog