کروبیان آسمان اخبار جایزه سریال برنامه

کروبیان: آسمان اخبار جایزه سریال برنامه سینمایی جدول پخش تلویزیون

گت بلاگز خوزستان اهواز، دروازه بین‌الملل و اینترنت کشور

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اهواز را دروازه بین‌الملل و اینترنت کشور جهت ترانزیت ارتباطات به کشور عراق اعلام کرد.

اهواز، دروازه بین‌الملل و اینترنت کشور

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از اهواز؛ محمدجواد آذری جهرمی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اهواز در آیین افتتاح مرکز تبادل ترافیک داده شبکه ملی اطلاعات و دروازه بین الملل اهواز که امروز، 4 خردادماه در سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 135 شهید تازه تفحص شده است دفاع مقدس بیان داشت: اکنون بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات عراق جهت کشور عزیزمان ایران در معرض ترساندن اقتصادی واقع شده است است و استان خوزستان و شهر اهواز تبدیل به دروازه بین الملل و اینترنت جهت ترانزیت ارتباطات به کشور عراق شده است است.

عبارات مهم : اهواز
وی گفت: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود تأکید کردند که مردم در جریان خدماتی که نظام و دولت جهت اصلاح شرایط زندگی آن ها انجام می دهند، قرار بگیرند. خوشبختانه حوزه ICT در سال های اخیر رشد فزاینده و پرشتابی داشته است.

آذری جهرمی با بیان اینکه در وقت روی کار آمدن دولت یازدهم مطالبه ملی در زمینه ICT وجود داشت اظهار داشت: این مطالبه ملی تحت عنوان شبکه ملی اطلاعات بود که شاید 12 سال بر زمین مانده و در برنامه پنجم توسعه نیز قید شده است و همچنین بارها مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار گرفته بود. از کارها مهمی که در دولت یازدهم انجام شد، تسریع مراحل اجرایی شبکه اطلاعات بود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت خاطرنشان کرد: بحث فناوری اطلاعات امروزه تا حدی به زندگی روزانه ما گره خورده که شاید رشد فناوری اطلاعات در کشور جهت ما ملموس نباشد. در سرشماری سال 95 در کشور، 51 درصد مردم اطلاعات خود را از طریق سامانه ای ثبت کردند که به شبکه ملی اطلاعات متصل بود که موجب دقت در جمع آوری آمار، کم کردن هزینه و امنیت بیش تر اطلاعات شد. چنین آماری در دنیا بی نظیر هست؛ آیا که قبل از آن، کشور ژاپن با 35 درصد زیاد همکاری مردم در سرشماری انلاین را داشت.

وی با اشاره به مزایای شبکه ملی اطلاعات در کشور کشور عزیزمان ایران اذعان داشت: اکنون بسیار از خدماتی بانکداری، خرید اینترنتی و … و بسیاری از نیازهای روزانه ما از طریق شبکه ملی اطلاعات انجام می شود. زمانی در کشور کشور عزیزمان ایران برقراری ارتباطات در نقاط بحرانی به خاص در وقت انتخابات یک ترساندن امنیتی بود ولی امروزه به جایی رسیده ایم که در همین نقاط نبود ارتباطات ترساندن یا اتفاق امنیتی است.

محمدجواد آذری جهرمی تصریح کرد: در بحث انتخابات شوراها، امسال که انتخاباتی بومی تر، محلی تر و دارای دربرگیری های بیش تر است تا جایی که اطلاع دارم از بینی کسی خون نیامد و حتی شاهد قطعی یک تلفن هم نبودیم. این امر مرهون تمام افرادی است که در حوزه ارتباطات انتخابات همت کردند و تمام این تلاش ها حول محور شبکه ملی اطلاعات بود.

وی با بیان اینکه بااهمیت ترین پروژه این وزارتخانه در زمینه اقتصاد مقاومتی پروژه شبکه ملی اطلاعات هست، بیان داشت: این پروژه اقدامی بزرک ازنظر فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است که موجب تولید محتوا، ایجاد اشتغال، خلق ثروت، و ارتقاء فرهنگ و کیفیت بیش تر خدمات دهی می شود.

آذری جهرمی اذعان کرد: تمام شاخص های کیفی شبکه ملی اطلاعات که به صورت آنلاین منتشر می شود حاکی از این است که اکنون کیفیت این شبکه در اقصی نقاط کشور در حالت استاندارد قرار دارند.

وی افزود: با کارها انجام شده است در بخش محتواهای داخلی به خاص سرویس های رادیویی رشد 300 درصدی داشتیم؛ همچنین 100 هزار شغلی که در کشور در حوزه ارتباطات ایجاد شد، مرهون تلاش تمامی دست اندرکاران پروژه شبکه ملی اطلاعات است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت زیرساخت با اشاره به مزایای بسیار زیاد بازار عراق جهت کشور عزیزمان ایران در حوزه فناوری ارتباطات اظهار داشت: یکی از بازارهای مهم ما که اکنون در معرض ترساندن اقتصادی قرار دارد، بازار کشور عراق هست. چراکه اکنون شاهد توسعه اینترنت و رشد بازار فناوری ارتباطات عراق هستیم و از سوی دیگر تقاضای مردم این کشور جهت اتصال به اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … زیاد کردن یافته است.

وی گفت: ارتباطات بین الملل عراق می تواند از کشور ترکیه نیز تأمین شود. ولی اکنون با ترکیه در این زمینه در مسابقه هستیم و جهت ترانزیت ارتباطات بین المللی به عراق، استان خوزستان و شهر اهواز را گزینش کرده ایم تا تبدیل به دروازه بین الملل اینترنت شود.

آذری جهرمی بیان کرد: ما از این اقدام سه نشانه داریم. نشانه اول دسترسی استان های همجوار به اینترنت از طریق استان خوزستان به منظور اصلاح کیفیت دسترسی، نشانه دوم تأمین ارتباطات و اینترنت کشور عراق از طریق مرز فاو با کیفیت خوب و قیمت مناسب و نشانه سوم تأمین بازار عراق جهت تولیدکنندگان محتوای داخلی کشور عزیزمان ایران است.

وی گفت: جهت اینکه بتوانیم جهت محتوای داخلی کشور عزیزمان ایران در کشور عراق بازار ایجاد کنیم، باید کیفیت تولیدات داخلی را زیاد کردن دهیم. با توجه به نزدیکی چغرافیایی و زبانی استان خوزستان به کشور عراق، این امر میسر است و بازار عراق می تواند بازار بسیار موثری جهت تولیدکنندگان محتوای کشور باشد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: اگر یک فرد عراقی بخواهد بازار تولید محتوای خوزستان را ببیند، ابتدا به فرانکفوت و سپس به پایتخت کشور عزیزمان ایران می رود و سپس از پایتخت کشور عزیزمان ایران به خوزستان می آید. ما با راه اندازی دروازه بین الملل در اهواز این فاصله را کم کردیم.

آذری جهرمی عنوان کرد: در 20 فروردین امسال، استقرار شبکه ملیIP را در 35 نقطه کشور از جمله اهواز، شروع کردیم و بارگذاری سرویس های آن نیز شروع شده است و در اهواز تاکنون این اقدام به وسیله شرکت ایرانسل و دو شرکت محلی انجام گرفته است.

انتهای پیام/گ

واژه های کلیدی: اهواز | ایران | بازار | فناوری | اطلاعات | ایرانسل | اینترنت | استاندارد | خرید اینترنتی | وزیر ارتباطات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog