کروبیان آسمان اخبار جایزه سریال برنامه

کروبیان: آسمان اخبار جایزه سریال برنامه سینمایی جدول پخش تلویزیون

گت بلاگز وب‌گردی احتمال زیاد فوت افراد سیگاری با حجم عضلانی کم در قفسه سینه

سیگار کشیدن باعث بروز طیف گسترده ای از بیماری‌ها شده است و تحقیقات تازه نشان می‌دهد که از دست دادن توده عضلانی قفسه سینه، افراد سیگاری را در معرض خطر بالاتر

احتمال زیاد فوت افراد سیگاری با حجم عضلانی کم در قفسه سینه

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان،مراکز کنترل و پیشگیری بیماری(CDC) گزارش می دهند که مصرف سیگار عامل شماره یک بیماری و فوت در ایالات متحده هست.

عبارات مهم : سیگار
مصرف سیگار هر سال مسئول بیش از ۴۸۰ هزار فوت و میر هست. با وجود این، حدود ۳۶.۵ میلیون نفر در ایالات متحده همچنان به سیگار کشیدن ادامه داده و ۱۶ میلیون نفر دیگر با یک بیماری ناشی از سیگار زندگی می کنند.

این پژوهش تازه به بررسی این فرضیه می پردازد که توده عضلانی کمتر با فوت و میر بالاتر در افراد سیگاری که بیماری مزمن انسدادی ریوی (COPD) دچار نیستند در ارتباط هست.

COPD وضعیتی است که در آن بیماران در بیرون دادن هوای داخل ریه ها دچار مسئله می شوند که این انسداد جریان هوا می تواند به تنگی نفس یا خستگی منجر شود و کار ریه ها را جهت نفس کشیدن سخت تر کند.

این محققان توموگرافی کامپیوتری (سی تی اسکن) ۷۰۰۰ فرد سیگاری که به طور میانگین ۶۰ سال ​​سن داشتند را مورد بررسی قرار دادند که بیش از نیمی (۵۵ درصد) از این شرکت کنندگان به COPD مبتلا بودند.

محققان همچنین از اسکن ها جهت اندازه گیری سینه یا ناحیه عضله پکتورالیس (PMA) یا عضله سینه ای کوچک و همچنین ستون فقرات و یا مناطق عضلات پاراورتبرال (PVMA) استفاده کردند.

در این پژوهش مشخص شد، صرف نظر از اینکه افراد سیگاری مبتلا به COPD باشند یا نه، احتمال فوت زودرس در افراد سیگاری که عضلات قفسه سینه کمتری دارند زیاد هست.

شرکت کنندگان این آزمایش بالینی جهت یک دوره حدودا پنج ساله تحت نظارت و پیگیری قرار گرفتند که در طول این دوره پیگیری، ۶۵۳ نفر فوت شدند.

در نهایت محققان دریافتند شرکت کنندگانی که دارای حجم کم عضلات قفسه سینه هستند زیاد در معرض فوت و میر زودرس قرار دارند.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سیگار | عضلات | محققان | بیماری | عضلانی | افراد سیگاری | ترک سیگار | بیماری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog